wi-01

Technické konzultace

Přejete si začlenit řešení od Wi do vlastní ICT infrastruktury? Potřebujete řešit integraci existujících systémů s novým řešením? Trápí Vás otázky výkonu, škálovatelnosti a maximální dostupnosti? Uvažujete o nasazení webového projektu do cloudu?

 Máme certifikované zkušenosti s návrhem a optimalizací provozní infrastruktury určené jak pro naše obecná řešení, tak pro zcela individuální projekty našich významných zákazníků.

Provozujeme sdílené webhostingové služby pro desítky projektů i dedikovaná řešení, která jsou vytvořená na míru specifickým požadavkům provozního prostředí.

Máme bohaté zkušenosti jak se systémovou platformou UNIX resp. GNU/Linux, tak – jako certifikovaný Microsoft partner – s Windows servery. Dokážeme vytvořit provozní prostředí čistě za použití open-source komponent i prostředí s využitím komerčních produktů, případně jejich kombinací, a to i nestandardní. Tam, kde je vyžadována maximální dostupnost či rozklad zátěže, navrhneme clusterové/HA řešení, dokážeme využít i možnosti cloudu computing (Amazon EC2, Windows Azure), případně CDN pro poskytování multimédií. Využíváme též možností virtualizace (XEN, Microsoft Hyper-V). Samozřejmostí je zvládnutí problematiky DNS a síťových služeb obecně, a to s vědomím všech aktuálních bezpečnostních aspektů.

Jsme schopní kompletně navrhnout technické zajištění Vašeho projektu se zohledněním všech kritérii týkajících se dostupnosti, výkonu, síťové konektivity a zálohování, to vše v případě potřeby podložené SLA. Tento návrh zahrnuje jak sizing vycházející z očekávané (či již reálně existující) návštěvnosti/uživatelské zátěže, tak garantované doby odezvy i případného obnovení provozu v případě havarijní situace. V případě, že již určitou infrastrukturou disponujete, posoudíme její parametry z hlediska dosažení stanovených cílů týkajících se výkonosti a spolehlivosti a dalšího rozvoje a potřeb do ní kontinuálně nasazovaných nových řešení.

Samozřejmostí je precizní optimalizace konfigurace základních provozních komponentů (WWW, aplikačních a databázových serverů). Výkon existujícího prostředí dokážeme velmi pečlivě zanalyzovat a na základě výsledků této analýzy identifikovat úzká hrdla jak v infrastruktuře, tak na aplikační úrovni, a navrhnout možné způsoby jejich řešení.

Technologické konzultační služby zahrnují:

  • měření výkonu provozní infrastruktury a hledání slabých míst z hlediska výkonu (bottlenecks)
  • sizing serverové infrastruktury na základě předem stanovených výkonostních kritérií
  • aktivní sledování zátěže a monitoring průběžného využití dostupných systémových zdrojů
  • vyhodnocování provozně-technických aspektů existujících klientských řešení
  • návrhy optimalizací konfigurace serverových služeb v existujícím provozním prostředí
  • posouzení možností a následná podpora při realizaci virtualizace, clusteringu nebo nasazení do cloudu

Kontakt

phone

TELEFON
+420 731 407 301 

email EMAIL
info@web-integrator.cz
address Wi s.r.o.
Na Žertvách 34
180 00 Praha 8
fb google-plus s-firmy